Zahraničí

Obavy o zdraví královny Alžběty. Princ Charles prozradil, jak se jí daří

Královně Alžbětě II. se daří dobře. Při návštěvě Jordánska to ve středu řekl její syn princ Charles. V 95 letech ale už podle něj není život tak jednoduchý, jako kdysi býval.

Princ Charles ve středu navštívil Blízký východ. Při zahraniční cestě chtěl řešit hlavně klimatické změny. Při rozhovoru se stanicí Sky News ale také prozradil více o současném zdravotním stavu královny.

"Je v pořádku, děkuji mnohokrát," odpověděl princ Charles na otázku ohledně zdraví jeho matky. "Když je vám 95 let, není to tak jednoduché, jako to bývalo kdysi. Je to dost těžké už v 73," dodal.

Související obsah

Královna Alžběta II. musela v neděli odložit svůj návrat ke královským povinnostem. Poranila si totiž záda. Zrušila například účast na pietě u symbolického hrobu neznámého vojína v centru Londýna.

Ve středu se už ale královna vrátila na veřejnost. Z pokoje na hradu Windsor se přes internet spojila s generálem Nicholasem Carterem, který byl v Buckinghamském paláci. Carter je nejvyšším představitelem armády. Lidem královna přišla pohublá, ale jinak působila zdravě.

Královna má za sebou velmi náročný rok. V dubnu přišla o manžela, prince Philipa. V sobotu přitom uplyne 74 let od jejich sňatku. Panovnice si toto výročí poprvé připomene sama. Spekuluje se, že ho stráví na panství Sandringham, kde spolu prožili spoustu společných chvil a od roku 1952 zde tradičně trávili Vánoce.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz