Domácí

Zoufalé zdravotní sestry z Ústecka prosí o pomoc. "Už toho máme dost"

Zoufalé zdravotní sestry z Ústecka prosí o pomoc. "Už toho máme dost"
Zdroj: TV Nova

Zdravotní sestry z Ústeckého kraje zveřejnily otevřený dopis, ve kterém žádají veřejnost o pomoc. V dopise žádají Čechy, aby se nechali očkovat.

České nemocnice se opět plní pacienty s covidem. Zdravotníci mají opět práce nad hlavu. Mnohým z nich už proto docházejí síly i trpělivost. Stejně to vidí také hlavní sestry ze společnosti Krajská zdravotní, která provozuje sedm nemocnic v Ústeckém kraji. "Prosím, pomozte nám, zdravotníkům. Již rok a půl žijeme v neustálém stresu a napětí," začíná otevřený dopis sester, které volají o pomoc.

​"Počty nakažených rostou neuvěřitelně a my budeme prožívat Vánoce s pacienty na kyslíku, u infuzních stojanů a v ochranných oblecích. Už toho máme dost. Jsme profesionálové, zkušení zdravotníci, ale nejsme řeholníci, máme také svoje životy. A do těch nepatří 25 dvanáctihodinových směn v měsíci," stěžují si sestry.

"Proč vznikla představa, že to všechno musíme zvládnout, když jsme si toto povolání zvolili? Na nemocné, na umírání jsme zvyklí, jsme připraveni na hodně práce, ale může nastat situace, kdy se to prostě a jednoduše zvládnout nedá. I my máme své limity, své hranice sil – ty fyzické, ale i ty psychické," pokračují v dopise hlavní sestry.

Dopisem chtějí hlavně vyzvat lidi k očkování. "Prosíme vás, proč si myslíte, že očkujeme? Neočkujeme a nechceme očkovat kvůli různým lobby, ale kvůli jedinému – kvůli zdraví a také kvůli normálnímu životu, po kterém všichni tak voláme."

Sestry se v dopise dále snaží vyvracet některé z hoaxů, které o očkování kolují. "Myslíte si, že by Evropská léková agentura pustila do světa jed? Miliony naočkovaných, co chcete za větší studii? Kde bychom byli bez očkování proti jiným nemocem? Mrtví!“

Související obsah

​V otevřeném dopise dále reagují i na strach z chemie. "Když se dostanete do nemocnice, bude vám indikována spousta léků, budeme to do vás rvát horem dolem, abychom vás zachránili. A některé ty léky mají vedlejší účinky, to nikdo nikomu netají. To chcete?" ptají se zoufalé sestry.

V závěru pak vyzývají popírače a ty, co zdravotníkům nevěří, aby se přišli na covidová oddělení sami podívat a pomoci. Sestry vzkazují, že tyto lidi velmi rády zaškolí. "Prosím, pomozte nám. Naočkujte se. Nepodceňujte nařízená opatření. Zůstaňte zdraví," prosí sestry z Ústeckého kraje na konci dopisu.

Celý text si přečtěte tady:

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz