Domácí

Chystali jste se do Rakouska na lyže či trhy? Cestovky řekly, jaké máte možnosti

Do Rakouska mají od pondělí turisti vstup zakázán, a to kvůli stoupajícím číslům nákazy koronavirem. Pro Čechy to znamená, že se letos nemohou zúčastnit lyžařských zájezdů nebo výletů na adventní trhy. Na to musely reagovat cestovní kanceláře. Nabízejí náhradní termíny i vrácení peněz.

Protipandemická opatření po celém Rakousku od pondělí nařizují lockdown až po dobu 20 dnů, po kterou nebudou moci do země jezdit turisté. Pro Čechy to znamená, že nebudou moci do sousední země vyrazit na lyže či předvánoční nákupy.

Co se týče adventních zájezdů, nebude to mít podle Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) takový dopad. Moc lidí se na ně totiž tento rok nepřihlásilo.

"Letos lidé spíše čekali na poslední chvíli. Cestovní kanceláře proto nebudou navrhovat jiný termín nebo změnu destinace," sdělil pro TN.cz výkonný ředitel ACK Michal Veber.

Související obsah

Jiná situace je u lyžařských zájezdů. U cestovních kanceláří jsou velmi žádané. Letos se Sky-openingu, což je první lyžování sezóny s doprovodným programem, chtělo zúčastnit přes 3,5 tisíce českých turistů. 

Kanceláře kvůli rakouským opatřením svým klientům navrhnou náhradní termíny. Některé plánují nabízet zájezdy na jarní prázdniny, tedy období leden, únor nebo březen.

Podle Vebera jsou cestovní kanceláře ochotny vrátit peníze, pokud by klient náhradní termín nechtěl využít, nebo by mu nevyhovoval.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz