Domácí

Tragická hromadná nehoda u Vyškova. Jeden člověk zemřel, čtyři se zranili

Tragická hromadná nehoda u Vyškova. Jeden člověk zemřel, čtyři se zranili
Ilustrační foto Zdroj: TN.cz

Silnici I/50 u Hodějic na Vyškovsku v pátek večer uzavřela vážná nehoda čtyř automobilů. Při hromadné srážce zemřel jeden člověk, další čtyři se zranili. Podle policie je pravděpodobným viníkem nehody 75letý muž, který z neznámých důvodů vjel do protisměru.

Všechny záchranné složky krátce před pátou hodinou odpoledne vyjely k vážné hromadné nehodě u Hodějic na Vyškovsku. Bouraly tu čtyři osobní automobily.

"Zatím z nezjištěných příčin přejel jeden z řidičů osobního automobilu do protisměru, kde se srazil postupně s dvěma osobními automobily. Další vůz, který se snažil srážce vyhnout, skončil v příkopu," objasnil okolnosti nehody mluvčí policie Bohumil Malášek.

Jeden člověk zemřel ještě před příjezdem záchranářů na místo, další čtyři zraněné účastníky nehody sanitky rozvezly do nemocnic. "Po ošetření jsme pacienty převezli do vyškovské nemocnice a Fakultní nemocnice Brno," oznámila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Související obsah

​Zranění podle mluvčí byla různého charakteru, některá lehčí, jiná vážnější. Na místo vyrazily pozemní posádky lékařů a záchranářů, nechyběl inspektor provozu a vzlétl i vrtulník. Ten ale nakonec nebyl potřeba.

Vytíženou silnici I/50 spojující Brno s Uherským Hradištěm ale nehoda uzavřela. "Objízdná trasa téměř stojí. Na místě lze v průběhu vyšetřování očekávat dopravní problémy," upozornil Malášek po šesté hodině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz