Krimi

Majitel domu zastřelil muže, který se k němu vloupal. Policie má výsledky šetření

Policisté uzavřeli vyšetřování případu muže, který na Plzeňsku zastřelil ve svém domě zloděje. Případ odložili s tím, že šlo o nutnou obranu.

Kriminalisté z Plzeňského kraje se od letošního března zabývali případem střelby na Plzeňsku, kdy majitel domu zastřelil muže, který se mu tam vloupal. V pondělí zveřejnili závěry vyšetřování.

"Pro správné objasnění celého případu kriminalisté na místě využili i vyšetřovací pokus. Po vyhodnocení všech důkazních prostředků, po provedených výsleších a po vyhodnocení znaleckých posudků z oboru kriminalistiky, z odvětví balistiky a oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství a toxikologie policejní orgán dospěl k závěru, že se jedná o případ nutné obrany, tedy o okolnost vylučující protiprávnost činu," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Policie tedy případ odložila.

Související obsah

​V noci na 24. března se do bývalého drážního domku ve Vochově vloupal 37letý muž, který byl podle policie v minulosti odsouzen za vraždu. Uvnitř ho překvapil 56letý majitel, který po něm vypálil z legálně držené zbraně a zasáhl ho do hrudníku. Zraněný stačil vyběhnout ven, záchranáři ho už nedokázali oživit. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

rod, ded, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz