Koronavirus

Zlobí vás Tečka? Jsou i jiné způsoby, jak mít COVID certifikát vždy po ruce. NÁVOD

Pondělní aktualizace aplikace Tečka, která slouží k prokazování bezinfekčnosti, nadzvedla ze židle nejednoho uživatele. Mnohým lidem aplikace ukazovala, že mají neplatné potvrzení o očkování. Svůj certifikát přitom můžete mít vždy po ruce, aniž byste ho u sebe museli mít v papírové podobě, nebo v aplikaci Tečka. Uložit si jej totiž můžete do mobilní peněženky. Podívejte se, jak na to.

Důvody, proč nevyužívat aplikaci Tečka, mohou být různé. Naštěstí existují i jiné způsoby, jak mít digitální certifikát o očkování vždy po ruce v mobilním telefonu. Stačí si jej uložit do mobilní peněženky. A neplatí to jen pro certifikát o očkování, ale i pro potvrzení o prodělání nemoci a negativním výsledku testu.

Přišla s tím technologická společnost YourPass, která tento nástroj poskytla světu bezplatně jako součást boje proti covidu-19. K dispozici je jak pro mobilní telefony s Androidem, tak s iOSem. Postup je velmi snadný.

Ti, kteří mají iPhone, si nemusí stahovat žádnou novou aplikaci. Certifikát se jim uloží rovnou do aplikace Wallet, která je součástí každého mobilního telefonu od firmy Apple.

Související obsah

​Majitelé telefonů s operačním systémem Android si musí stáhnout aplikaci s mobilní peněženkou, například Yourwallet, kterou vyvinula právě firma YourPass a která je v obchodě Google Play dostupná zdarma. Pokud už mobilní peněženku máte, například kvůli kreditním kartám, tak si novou aplikaci instalovat nemusíte.

Následný postup je u obou operačních systémů stejný. V prohlížeči na svém mobilu si otevřete stránku https://www.getcovidpass.eu/?lang=cs a klikněte na tlačítko "vytvořit".

Pomocí fotoaparátu pak naskenujte váš papírový certifikát nebo načtěte QR kód, který je součástí každého certifikátu. Po načtení se vytvoří digitální karta, která je připravená ke stažení. Na videonávod se můžete podívat pod titulkem článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Píše se na Deník.cz