Koronavirus

Rakousko spouští očkovací loterii. Soutěž o nový dům či auto se týká i tisíců Čechů

Rakousko spouští očkovací loterii. Soutěž o nový dům či auto se týká i tisíců Čechů
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Rakouská veřejnoprávní televize ORF spouští očkovací loterii, ve které mohou lidé vyhrát nový dům, auto nebo chytrou televizi. Podmínkou je nechat se naočkovat v období od října do prosince. Zúčastnit se mohou i Češi, podmínkou je ale trvalé bydliště na území Rakouska.

V posledních dnech je Rakousko spojováno s nekompromisními opatřeními, která cílí na neočkovanou část populace. Negativní motivaci tak nyní vyvažuje veřejnoprávní televize ORF pozitivní iniciativou, která láká lidi na hodnotné ceny. V rámci očkovací loterie mohou vyhrát téměř tisíc cen.

Mezi nejlákavější z nich patří rodinný dům, elektromobil, nová kuchyně vybavená značkovými spotřebiči nebo chytrá televize. Soutěž probíhá v celém Rakousku a na občanství se při ní nehledí. Zúčastnit se tak mohou i Češi, kterých v Rakousku žijí desetitisíce.

Související obsah

​Podmínkou je ovšem mít trvalé bydliště na území Rakouska, a to k 15. listopadu. Další podmínkou pro účast je dovršení 18 let, a to opět do 15. listopadu. Soutěž sice potrvá až do prosince, nicméně ti, kteří oslaví 18. narozeniny až po 15. listopadu, mají smůlu.

Poslední podmínkou je nechat se v období od 1. října do 20. prosince naočkovat alespoň jednou dávkou vakcíny a disponovat certifikátem o očkování, který je uznávaný v Rakousku. Mezi schválené vakcíny patří ty od firem Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson.

Související obsah

​Zúčastnit se mohou i lidé, kteří už mají dokončené očkování a ve stanoveném období podstoupí posilující dávku. Pokud splňujete všechna tato kritéria, stačí se zaregistrovat na stránkách očkovací loterie. Losování proběhne 21. prosince, ceny pak vítězům televize ORF předá na Štědrý den v pořadu Licht ins Dunkel.

"Osvěta a informace někdy nestačí k tomu, aby se nenahraditelný přínos očkování v boji proti pandemii dostal do povědomí co největšího množství lidí," vyjádřil se k iniciativě generální ředitel ORF Alexander Wrabetz. Očkovací loterie by tak měla namotivovat další lidi k tomu, aby se nechali naočkovat.

Přísná pravidla v Rakousku platí i pro turisty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Píše se na Deník.cz