Zajímavosti

Dívenka si spálila jazyk kyselým lízátkem. Dávejte si pozor, varuje její matka

Dívenka si spálila jazyk kyselým lízátkem. Dávejte si pozor, varuje její matka
Zdroj: ČOI

Australanka Kirsty Wrightová z Melbourne chce, aby i ostatní rodiče věděli o nebezpečí, jaké představují kyselá lízátka. Její dcerka Willow si totiž nepěkně spálila jazyk a skončila kvůli tomu v nemocnici.

Willow utrpěla popáleniny jazyka poté, co tajně lízala deset kyselých lízátek značky Warheads, když její matka Kirsty zrovna nedávala pozor. Willow následně popsala, že měla pocit, jako by jí z jazyka odpadla kůže, informuje New York Post.

"Začala jsem strašně brečet. Strašně jsem se bála, co se Willow stalo, protože jsem to nikdy nezažila," popsala dívčina matka.

Související obsah

​Kirsty proto okamžitě zavolala lékaři, který řekl, že toho moc dělat nemůže, a poradil jí, aby dala Willow ledové nanuky a léky proti bolesti. Dodal pak, že se to za pár dní zahojí.

Zubař Jonathan Teoh ze společnosti Australská dentální asociace vysvětlil, že lízátka obsahovala vysokou hladinu kyseliny. "Zejména lízátka s kyselou příchutí mohou být velmi nebezpečná. Výrobky s touto úrovní kyseliny nebo pH mohou způsobit chemické popáleniny na tvářích a na jazyce," varoval Teoh.

Podle zubařů je tak vhodné tato lízátka konzumovat pouze ve velmi malém množství, popřípadě je lepší se jejich konzumaci vyhnout úplně.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz