Zajímavosti

Dramatické finále přineslo slzy i krev! MasterChef Česko má novou vítězku

Finále kulinářské soutěže MasterChef Česko 2021 už má vítězku. Veronika, kterou každý zná pod přezdívkou Besky, vyhrála milion korun a titul MasterChefa. Její soupeřky ve finále Petra a Jitka tak odešly domů s prázdnou.

Je dobojováno. Z 16 finalistů se do letošního závěrečného boje o trofej MasterChefa a o milion korun dostaly Petra, Jitka a Besky. Letošní ryze ženské finále vyhrála usměvavá sedmadvacetiletá Veronika Danišová, kterou diváci znají pod přezdívkou Besky.

Slovenka, která trvale žije a tvoří v Česku, zaujala tři nejznámější tuzemské šéfkuchaře tříchodovým menu inspirovaným pohádkou Malá mořská víla, její nejoblíbenější pohádkou.

Porotce zaujalo propracované menu v podání Besky nejvíc ze všech, a tak zvítězila a odnesla si jeden milion korun a titul MasterChef Česko 2021! Na rozdíl od pohádky Hanse Christiana Andersena, která nekončí úplně šťastně, její příběh šťastný konec rozhodně má. 

Související obsah

​"Příběh o Malé mořské víle neskončil tragicky," zaznělo z úst novopečené vítězky, která se hned po vyhlášení výsledku rozplakala štěstím. A vzápětí se slzami v očích dodala: "Mně se změní celý život, je to krásný a vydřený dar. Mám z toho velkou radost. Ještě dětem budu vyprávět, že maminka byla MasterChef milované České republiky."

​V dosud nejdramatičtějším finále se Besky utkala s bývalou juniorskou vítězkou Australian Open Jitkou a 31letou violoncellistkou Petrou. Právě Petra se postarala o drama, když se ošklivě pořezala a následně rozlila krém. Chvílemi to dokonce vypadalo, že dezert ani nenaservíruje.

Související obsah

Naopak Besky si šla v klidu za svým a do finále se probojovala na rozdíl od svých soupeřek naprosto bez chyb. Potvrdila se tedy slova jejího mentora, michelinského kuchaře Radka Kašpárka, který jí už na castingu řekl: "Mně se často nestává, abych při prvním soustu poznal, že přede mnou možná stojí budoucí MasterChef." 

Veronika tak přebírá štafetu po Romanu Stašovi, který jí k vítězství pogratuloval přímo ve finále. Sledoval ho tam totiž jako host. S ním tam byl i Pavel Berky a většina účastníků letošního ročníku MasterChefa. Finalistky tam také měly blízké osoby, s Besky tam vše prožívala její maminka.

Pokud vám finále uniklo, můžete ho sledovat zde na portálu Voyo. Tam najdete všechny díly této řady a zároveň i té předchozí.

Podívejte se na cestu soutěží výherkyně Besky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz