Domácí

Nemocnice a ČOI varují před kuličkami: Děti je polykají, pak musí na operaci

Nemocnice a ČOI varují před kuličkami: Děti je polykají, pak musí na operaci
Zdroj: ČOI/Profimedia

Fakultní nemocnice v Brně varuje před možnými negativními důsledky magnetických kuliček na zdraví dětí. Česká obchodní inspekce (ČOI) zahajuje nezbytné kroky.

Vladimír Bartl, vedoucí lékař Kliniky dětské chirurgie FN Brno, připomíná, že "letos už bylo nutné dokonce čtyři děti kvůli magnetickým kuličkám operovat." Operace, jak upozorňují lékaři, se staly nezbytnými. Kuličky se po spolknutí spojují v těle a způsobují významné zdravotní obtíže.

"Tyto kuličky jsou totiž tak malé, že je dítě může snadno vdechnout či spolknout a z hlediska své velikosti jsou proto pro děti nebezpečné,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Klinika dětské chirurgie FN Brno dokonce poskytla rentgenové snímky, které dokazují ohrožení pro malé děti. Galerii najdete na konci článku.

Související obsah

​"Česká obchodní inspekce apeluje především na rodiče, aby takovou hračku malým dětem nedávali na hraní, a zároveň upozorňuje prodejce, že výrobky, které může malé dítě vdechnout či spolknout, ze zákona nelze prodávat či nabízet jako hračku dětem. ČOI bude nabídce a prodeji těchto výrobků na trhu věnovat zvýšenou pozornost," doplnil Fröhlich.

krik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz