Zahraničí

Zemřela nejstarší žena světa (†124), před smrtí prozradila recept na dlouhověkost

Zemřela nejstarší žena světa (†124), před smrtí prozradila recept na dlouhověkost
Francisca Susann Zdroj: profimedia.cz

V pondělí zemřela na Filipínách Francisca Susanová, která byla považována za nejstaršího člověka světa. Podle filipínských úřadů bylo ženě 124 let, oficiálního potvrzení rekordu se však už nedožila.

Francisca, které na Filipínách přezdívali Lola Iska, zemřela podle úřadů ve svém domě ve městě Kabankalan. Žena byla posledním žijícím člověkem, který se narodil v 19. století, informuje deník Metro.

Filipínské úřady tvrdí, že se Francisca narodila 11. září 1897, tedy rok před tím, než se Španělsko vzdalo své vlády nad Filipínami a prodalo je USA.

Žena se bohužel nikdy potvrzení o tom, že je nejstarší člověk na světě, nedožila. Zástupci Guinessovy knihy rekordů totiž začali její věk prověřovat teprve až letos v září.

Související obsah

​Francisca se před smrtí svěřila i se svým receptem na dlouhověkost. Tajemství údajně spočívalo ve stravě – jedla zejména zeleninu, maso si dopřála jen občas. Tvrdila, že za svůj požehnaný věk vděčí i tomu, že nikdy nepila alkohol.

Pokud by se záznamy filipínských úřadů potvrdily, Susanová by překonala i absolutní rekord Francouzky Jeanne Calmentové, která zemřela v roce 1997 ve věku 122 let. Nejstarším žijícím člověkem je v současnosti podle Guinessovy knihy Japonka Kane Tanakaová, které je 118 let.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz