Zahraničí

Zemřela nejstarší žena světa (†124), před smrtí prozradila recept na dlouhověkost

Zemřela nejstarší žena světa (†124), před smrtí prozradila recept na dlouhověkost
Francisca Susann Zdroj: profimedia.cz

V pondělí zemřela na Filipínách Francisca Susanová, která byla považována za nejstaršího člověka světa. Podle filipínských úřadů bylo ženě 124 let, oficiálního potvrzení rekordu se však už nedožila.

Francisca, které na Filipínách přezdívali Lola Iska, zemřela podle úřadů ve svém domě ve městě Kabankalan. Žena byla posledním žijícím člověkem, který se narodil v 19. století, informuje deník Metro.

Filipínské úřady tvrdí, že se Francisca narodila 11. září 1897, tedy rok před tím, než se Španělsko vzdalo své vlády nad Filipínami a prodalo je USA.

Žena se bohužel nikdy potvrzení o tom, že je nejstarší člověk na světě, nedožila. Zástupci Guinessovy knihy rekordů totiž začali její věk prověřovat teprve až letos v září.

Související obsah

​Francisca se před smrtí svěřila i se svým receptem na dlouhověkost. Tajemství údajně spočívalo ve stravě – jedla zejména zeleninu, maso si dopřála jen občas. Tvrdila, že za svůj požehnaný věk vděčí i tomu, že nikdy nepila alkohol.

Pokud by se záznamy filipínských úřadů potvrdily, Susanová by překonala i absolutní rekord Francouzky Jeanne Calmentové, která zemřela v roce 1997 ve věku 122 let. Nejstarším žijícím člověkem je v současnosti podle Guinessovy knihy Japonka Kane Tanakaová, které je 118 let.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz