Zahraničí

Seděl neprávem 42 let, teď se konečně dostal znovu na svobodu

Seděl neprávem 42 let, teď se konečně dostal znovu na svobodu
Zdroj: Profimedia

Kevin Strickland z Missouri se po 42 letech, kdy byl neprávem odsouzen za spoluúčast na vraždě, konečně dostal zpět na svobodu. Finanční kompenzace se ale pravděpodobně nedočká.

"Myslel jsem, že tenhle den nikdy nepřijde," řekl Kevin Strickland poté, co ho soud v Missouri zbavil obvinění. Strickland byl ve vězení od roku 1979, tedy 42 let.

Podle BBC Stricklandovi ke svobodě pomohli právníci z neziskové organizace Midwest Innocence Project. "Byli jsme přesvědčeni, že každý soudce, který uvidí důkazy, musí uznat, že pan Strickland je nevinný," řekla Tricia Rojová z Midwest Innocence Project.

Za 42 let strávených za mřížemi ale Strickland pravděpodobně nedostane žádnou finanční kompenzaci. "Nic mu nedá zpátky těch 42 let, které ztratil. Vrací se domů do státu, který mu nezaplatí ani cent za čas, o který ho okradl. To není spravedlivé," pokračovala Tricia Rojová.

Související obsah

​Strickland byl odsouzen na doživotí poté, co byl spojen s vraždou tří mladých lidí. Tehdy mu bylo 18 let. V domě v Kansas City tehdy čtyři útočníci zavraždili tři lidi, zachránila se pouze dvacetiletá Cynthia Douglasová, která předstírala, že je mrtvá. Strickland policii řekl, že byl doma a sledoval televizi. S vraždou ho nespojovaly žádné fyzické důkazy.

Na základě naléhání přítele sestry Douglasové policie zatkla právě Stricklanda. Douglasovou pak policie nutila, aby ho vybrala z řady podezřelých. O několik let později se pak Cynthia Douglasová ozvala organizaci Midwest Innocence Project s tím, že by Stricklandovi ráda pomohla, jelikož věci nebyly dříve tak jasné.

Soudu se však Douglasová nedožila. Její matka, sestra a dcera ale u soudu svědčily s tím, že Cynthia vybrala "nesprávného chlapa".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz