Za volantem

Řidič srazil na přechodu dívku. Poplácal ji po ramenou a ujel, hledá ho policie

Policie v České Lípě pátrá po řidiči auta, který na přechodu pro chodce srazil 15letou dívku. Dívka po střetu s autem vylétla do vzduchu a dopadla na asfalt. Řidič zastavil, aby s otřesenou dívkou pohovořil, pak ji poplácal po zádech a odjel. Incident natočily bezpečnostní kamery.

Řidič se blížil k přechodu před českolipským okresním soudem poměrně svižně. Čemu se věnoval, není zatím jasné, protože na brzdu šlápnul pouze čtvrt vteřiny před nárazem. Sražená dívka auto také zaregistrovala až na poslední chvíli.

Před vstupem na přechod se sice rozhlídla, ale pak se už dívala do svého telefonu. Náraz dívku vymrštil nad kapotu, ve vzduchu se převrátila a pak následoval tvrdý pád na zem. Řidič felicie zastavil a zeptal se dívky, zda je v pořádku. Nakonec ji poplácal po zádech a odjel.

Související obsah

​"Dívka z místa nehody domů doslova dokulhala sama a do nemocnice na ošetření ji odvezla její matka," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Související obsah

​Zdravotní stav dívky policie zatím zjišťuje. Po řidiči, který z místa nehody ujel, se pátrá. Má po nehodě rozbitý blinkr, je proto pravděpodobné, že by mohl navštívit prodejce náhradních dílů nebo autovrakoviště.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události