Domácí

Prezident Zeman v sobotu opustil nemocnici. Byl tam kvůli koronaviru

Prezidenta Miloše Zemana v sobotu odpoledne lékaři propustili z pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Tam byl ve čtvrtek znovu převezen, protože měl pozitivní test na koronavirus.

Jen několik hodin poté, co ve čtvrtek Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), kde se léčil s chronickým onemocněním, musel být znovu hospitalizován. Důvodem byl pozitivní test na koronavirus. Hlava státu ale žádné příznaky nemá.

V sobotu kolem půl čtvrté odpoledne lékaři prezidenta propustili. Vrátil se na zámek do Lán a tam se uchýlil do izolace. Hlava státu má v neděli jmenovat premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Zatím však není jasné, jak bude ceremoniál vypadat. Původní plán totiž zatrhla hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Související obsah

"Výjimka z izolace není možná. Neumím si představit, jak by se mohla opatření při jmenování premiéra dodržet. O detailech jsme se s kancléřem Mynářem nebavili," řekla Svrčinová. Zároveň dodala, že neexistují výjimky ani pro bezpříznakové pacienty.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by jmenování mohlo proběhnout pouze distančně. "Platí pravidla, že pokud měl někdo pozitivní test na covid, nesmí být v kontaktu s jinými osobami, jen s rodinou. Měl by mít 14denní izolaci. To platí pro všechny," vysvětlil.

Prezident se měl koronavirem nakazit od jedné z ošetřovatelek. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz