Domácí

Popíjení na ulici a otevřené bary. Lidé se staví proti opatřením

Nové restrikce zavedené proti šíření koronaviru v Česku se mimo jiné týkají otevírací doby hospod, barů, diskoték nebo restaurací. Ty musí od pátku zavírat už ve 22 hodin. Opatření však řada lidí včetně hospodských odsuzuje. Reportér TN.cz se hned první den vydal do terénu zjistit, jak se přijatá omezení dodržují.

S úderem 22. hodiny musí všichni hospodští a restauratéři vyprovodit štamgasty a zavřít své podniky. Důvodem je vládou přijaté opatření, které má zabránit šíření koronaviru v zemi. Ne všude se však v pátek zavedené restrikce dodržovaly.

Například v jednom občerstvení s kebabem v pražských Dejvicích ještě po 22. hodině seděli uvnitř zákazníci. Před jednou z dejvických večerek navíc postávala skupinka mladíků, která na ulici popíjela. Také to je v rozporu se zavedenými opatřeními.

Související obsah

Naopak jednu z restaurací v Dejvicích chvíli před 22. hodinou opustilo velké množství převážně mladých. Podnik totiž zavíral. Řada lidí opatření nechápe. Vadí jim, že se na něj nemohli připravit.

"Mě mrzí, že nemůžu trávit tolik času s kamarády. Ale jako nevím. Asi je zapotřebí, aby se zamezilo růstu těch čísel," řekl jeden z mladíků. "Jde mi o to, že to bylo vyhlášené ze dne na den. Nerozumím tomu," uvedl další.

Restrikce kritizují také hospodští. Právě prosinec totiž bývá díky vánočním večírkům nejziskovějším obdobím. "V prosinci si vyděláváme na leden a únor, teď to nepůjde. Už jsme unavení, už jsme zoufalí, nevím, jak to bude dál. Máme tady popsaný celý sešit objednávek na večírky. Už nám zvoní telefony, že to lidé ruší," popsal majitel restaurace Jiří Šimerda.

Nařízení vlády však respektují. "Máme to o hodinu kratší, tím pádem se tomu musíme přizpůsobit a kvitujeme to, že je nouzový stav a platí vládní nařízení. Lidé to také respektují. Máme po 22. hodině prázdno," uvedl výčepní Jiří z pražské hospody.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz