Zahraničí

Princ Charles si povolal právníky. Brání se nařčení z rasismu

Princ Charles si povolal právníky. Brání se nařčení z rasismu
Princ Charles s Camillou | Zdroj: Profimedia

Podle nové knihy o královské rodině se měl princ Charles zeptat na barvu kůže dětí prince Harryho a vévodkyně Meghan. Syn královny Alžběty to však odmítá a radí se s právníky.

Vévodkyně Meghan a princ Harry v březnu všechny překvapili, když prohlásili, že se jich jeden z členů královské rodiny zeptal, jakou barvu pleti bude mít jejich syn Archie. Podle nově vydané knihy měl tuto otázku položit princ Charles. Buckinghamský palác ale toto tvrzení odmítá, uvedl deník The Sun.

Syn královny Alžběty se už kvůli tvrzení radí s právníky. "Je to fikce a nestojí nám ani za komentář," řekl už jeho mluvčí.

Podle Christophera Andersena, který knihu Bratři a manželky: Soukromé životy Williama, Kate, Harryho a Meghan napsal, se o barvu dítěte princ Charles zajímal při snídani s vévodkyní Camillou. Mělo se to stát v den, kdy Harry a Meghan oznámili zasnoubení, tedy 27. listopadu.

Související obsah

"Zajímalo by mě, jak budou vypadat jejich děti?" zeptal se princ údajně. To mělo Camillu mírně překvapit. "Jsem si jistá, že budou naprosto krásné," měla mu nakonec odpovědět. Poté měl Charles doplnit: "Myslel jsem, jakou myslíš, že můžou mít barvu."

Dvořané měli následně konverzaci překroutit a dát jí rasistické vyznění. Když se dostala k Harrymu a Meghan, měla už pro pár znít děsivě.

Princ Harry už dříve slíbil, že identitu autora komentáře nikdy neprozradí. Podle něj to ale neřekla královna Alžběta II. ani její manžel princ Filip.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz