Zajímavosti

Královna Alžběta II. si potrpí na barevné kostýmky. Mají skrytý význam

Královna Alžběta II. si potrpí na barevné kostýmky. Mají skrytý význam
Zdroj: Profimedia

Kdykoli se objeví na veřejnosti, je naprosto šik. Řeč není o nikom jiném než o 95leté britské panovnici Alžbětě II. Její pastelové kostýmky, ve kterých ji lidé často vídají, však skrývají tajný vzkaz.

Tisíce lidí pravidelně čekají, aby alespoň na chvíli zahlédly při různých akcích královnu Alžbětu II. Ta se na veřejnosti objevuje nejčastěji ve výrazných kostýmcích. Pastelové barvy však nejsou vybírány náhodou.

Podle CNN je jejich volba totiž projevem úcty ke všem, kteří si najdou čas, aby přišli vládkyni podpořit. "Musí vyniknout, aby mohli lidé říct: ‘Viděl jsem královnu,‘ " vysvětlila hraběnka z Wessexu Sophie Rhys-Jonesová.

Související obsah

Za svůj život už britská hlava státu nashromáždila doslova armádu zaměstnanců, která se stará o její šatník. Jen málokomu však panovnice svěřila úkol královské švadleny.

Královnu je možné vidět při nejrůznějších důležitých akcích také s celou řadou pro ni typických doplňků. Nikdy nechybí třířadý perlový náhrdelník na krku, jiskřivá starožitná brož nebo kabelky značky Launer na ohybu jejího lokte.

Ve volných chvílích si však i britská panovnice ráda dopřeje pohodlí. Při procházkách nebo projížďkách na koni neváhá sáhnout po oblečení z tvídu a tartanu, které na pohled působí jako venkovské. Ani v těchto případech však neztrácí svou eleganci.

​Královna Alžběta II. musela do nemocnice. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Píše se na Deník.cz