Domácí

Bartoš jednal se Zemanem. Řešili dostupnost bydlení a stavební zákon

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v pondělí jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Byla to první schůzka, kterou Zeman vedl s kandidátem do nové vlády Petra Fialy. Zeman se s nimi bude setkávat v abecedním pořadí. Podle Bartošových slov byla debata velmi konkrétní a týkala se především agendy ministerstva pro místní rozvoj a digitalizaci, které by Bartoš měl v nové vládě vést.

Prezident Bartoše přijal ve čtvrt na čtyři odpoledne. "Miloš Zeman přijal kandidáta na funkci místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše," informoval veřejnost prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a zveřejnil fotografii obou politiků, kteří spolu mohli kvůli prezidentově pozitivnímu testu na covid-19 mluvit pouze přes plexisklo. 

Politici spolu na schůzce řešili především témata, kterými by se měl Bartoš po vzniku nové vlády zabývat. "Pan prezident byl poměrně přesně informován o těch největších problémech. Řešili jsme stavební zákon, dostupnost bydlení, ale i třeba fungování samospráv. Řešili jsme otázky digitalizace. Je to ta pozice, kterou bych měl po vzniku nové vlády zastávat," řekl Bartoš na tiskové konferenci poté, co prezidentské sídlo opustil.

Související obsah

Podle Bartoše byla debata velmi konkrétní a v jejím závěru se s hlavou státu bavil o tom, jak budou probíhat schůzky s dalšími kandidáty. Z Pirátů by se měl Zeman ještě setkat s kandidátem na ministra pro legislativu Michalem Šalomounem a Janem Lipavským, který je kandidátem na ministra zahraničních věcí. 

Bartoš nechtěl komentovat, jestli někdo z pirátských kandidátů na ministry je tou osobou, která Zemanovi jako jediná mezi kandidáty vadí. "Pan prezident mě žádal, abych v personálních záležitostech nijak nevystupoval, dokud neproběhnou všechna setkání s nominanty," sdělil novinářům Bartoš s tím, že jeho přání bude ctít. 

Hlava státu se momentálně zotavuje z onemocnění covid-19, které u ní má probíhat bezpříznakově. Zeman chce jednání s kandidáty do nové vlády dokončit do 13. prosince, kvůli onemocnění je ale musí vést za zpřísněných hygienických podmínek. S Bartošem se bavil pomocí mikrofonu, zatímco seděl za plexisklem.

Poslechněte si, o čem spolu Ivan Bartoš a Miloš Zeman na setkání mluvili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz