Zahraničí

Střelba na škole v Michiganu: Tři mrtví, policie zadržela 15letého střelce

Tři lidé zemřeli a dalších osm bylo zraněno při úterní střelbě na Oxfordské střední škole poblíž Detroitu v americkém státě Michigan. Policie na škole zadržela 15letého pachatele, podle předběžných závěrů vyšetřování jednal sám.

Tři lidé zemřeli a dalších osm bylo zraněno při střelbě na střední škole v Oxfordu ve státě Michigan, informovala CNN. Podle zástupce šerifa okresu Oakland Michaela McCabea přišli o život šestnáctiletý chlapec a dvě dívky ve věku 14 a 17 let. Mezi zraněnými je i jeden člen pedagogického sboru.

"Podezřelý byl identifikován jako 15letý chlapec, který je studentem druhého ročníku", dodal zástupce šerifa McCabe. Zdravotní stav šesti zraněných charakterizoval jako stabilizovaný s tím, že další dva zranění se museli podrobit operaci.

Podle jeho slov byly jednotky policie přivolány ke střelbě ve škole zhruba ve 12:55. Údajný střelec byl podle zástupce šerifa zadržen do pěti minut od příjezdu hlídek na místo.

U podezřelého byla zajištěna pistole a podle nalezených nábojnic ve škole se vyšetřující orgány domnívají, že bylo vypáleno asi 15 až 20 výstřelů.

Související obsah

​Policisté jsou přesvědčeni, že střelec jednal sám a neměl žádného komplice. Podle McCabea mladík při zatýkání nekladl odpor, pouze se dovolával svého práva nevypovídat a s policisty doteď nekomunikuje. Zadržený byl umístěn do vazby.

Šerif během tiskové konference dodal, že stále nejsou zjištěné důvody, proč mladý student ve škole zaútočil. Řekl, že úřady už ví, jak se mu podařilo dostat zbraň do školy, ale na tiskové konferenci odmítl tyto podrobnosti prozradit. Dále upřesnil, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by podezřelý měl na sobě v době útoku neprůstřelnou vestu.

Soustrast pozůstalým po obětech střelby vyjádřila i guvernérka Michiganu Gretchen Whitmerová. "Násilí páchané střelnými zbraněmi je krizí veřejného zdraví, která si každý den vyžádá životy. Máme nástroje ke snížení násilí páchaného střelnými zbraněmi v Michiganu. Je čas, abychom se spojili a pomohli našim dětem cítit se ve škole bezpečně," uvedla Whitmerová ve svém prohlášení.TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz