Zahraničí

KLDR se třese. Sestra diktátora Kima povýšila, bude mít pod palcem armádu

KLDR se třese. Sestra diktátora Kima povýšila, bude mít pod palcem armádu
Zdroj: TV Nova

Pravé ruce severokorejského diktátora Kim Čong-una, jeho sestře Kim Jo-čong, přibyla nová pravomoc. Starší bratr ji pověřil dohledem nad logistikou armády, na inspekci může přijít kdykoliv a bez ohlášení. Je považovaná za ještě krutější než samotný diktátor.

KLDR chce silnou a fungující armádu. Postarat se o to má Kim Jo-čong. Ta svému bratrovi pomáhá coby místopředsedkyně ústředního výboru Korejské strany práce řídit zemi a říká se, že za něj odvádí špinavou práci.

Jak informoval portál Daily NK, na starost nedávno dostala také dohled nad logistickou stránkou severokorejského vojska. Kdykoliv a bez varování může přijít zkontrolovat třeba stav kasáren, zásob jídla, oblečení nebo paliva.

Související obsah

Armáda nejtužší totality na světě je podle zahraničních pozorovatelů v tristním stavu, údajně je dokonce nebojeschopná. Velké množství vojáků trpí podvýživou, a pokud kvůli hladu nezemřou, dlouhé týdny až měsíce se zotavují. Vysocí armádní představitelé prý navíc rozkrádají majetek i zásoby.

Kimova sestra si svými činy vysloužila přídomky jako krvelačná nebo nemilosrdná, nechala například popravit několik generálů.

Podívejte se na reportáž TV Nova o diktátorově zdravotním stavu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz