Zahraničí

KLDR se třese. Sestra diktátora Kima povýšila, bude mít pod palcem armádu

KLDR se třese. Sestra diktátora Kima povýšila, bude mít pod palcem armádu
Zdroj: TV Nova

Pravé ruce severokorejského diktátora Kim Čong-una, jeho sestře Kim Jo-čong, přibyla nová pravomoc. Starší bratr ji pověřil dohledem nad logistikou armády, na inspekci může přijít kdykoliv a bez ohlášení. Je považovaná za ještě krutější než samotný diktátor.

KLDR chce silnou a fungující armádu. Postarat se o to má Kim Jo-čong. Ta svému bratrovi pomáhá coby místopředsedkyně ústředního výboru Korejské strany práce řídit zemi a říká se, že za něj odvádí špinavou práci.

Jak informoval portál Daily NK, na starost nedávno dostala také dohled nad logistickou stránkou severokorejského vojska. Kdykoliv a bez varování může přijít zkontrolovat třeba stav kasáren, zásob jídla, oblečení nebo paliva.

Související obsah

Armáda nejtužší totality na světě je podle zahraničních pozorovatelů v tristním stavu, údajně je dokonce nebojeschopná. Velké množství vojáků trpí podvýživou, a pokud kvůli hladu nezemřou, dlouhé týdny až měsíce se zotavují. Vysocí armádní představitelé prý navíc rozkrádají majetek i zásoby.

Kimova sestra si svými činy vysloužila přídomky jako krvelačná nebo nemilosrdná, nechala například popravit několik generálů.

Podívejte se na reportáž TV Nova o diktátorově zdravotním stavu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz