Koronavirus

Očkování malých dětí začne v ČR rychleji. Ministerstvo řeklo, kdy vakcíny dorazí

Očkování malých dětí začne v ČR rychleji. Ministerstvo řeklo, kdy vakcíny dorazí
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Vakcíny pro děti od 5 do 12 let od společností Pfizer/BioNTech přijdou do Česka o týden dřív. Posouvá se tak i termín začátku očkování dosud nejmladší věkové skupiny, potvrdil pro TN.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Česko dostane prvních 312 tisíc dávek vakcíny pro malé děti už 13. prosince, původně měly dorazit až 21. prosince. O týden dřív tak začnou i registrace k očkování, rodiče by měli mít možnost potomky přihlašovat od 6. prosince.

"Je to tak, všechno se o týden zrychlí," řekl TN.cz mluvčí resortu zdravotnictví Daniel Köppl.

"Máme dobrou zprávu. Podařilo se nám domluvit, že vakcíny pro děti od 5 do 11 let přijdou o týden dříve, než byl původní termín. To znamená již v týdnu od 13. prosince," stojí na twitteru Chytré karantény. Köppl upřesnil, že dřívější dodávky se týkají i zbytku Evropy.

Související obsah

Podle šéfa České vakcinologické společnosti se budou děti očkovat v centrech i ordinacích praktických lékařů.

"Prosím, nechte své děti očkovat," vyzval ministr v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Přidal se i jeho nástupce Vlastimil Válek (TOP 09): "Rád bych apeloval na rodiče, aby své děti nechali očkovat. Nelze donekonečna spoléhat na to, že děti mají lehký průběh, navíc očkování nám pomůže do budoucna i k tomu, aby zůstaly otevřené školy."

Dětská vakcína společností Pfizer/BioNTech dostala od Evropské lékové agentury (EMA) zelenou minulý čtvrtek.

Podle epidemiologa Romana Prymuly nebude očkování zabírat na novou mutaci koronaviru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz