Koronavirus

Měli bychom zvážit povinné očkování, řekla šéfka Evropské komise

Měli bychom zvážit povinné očkování, řekla šéfka Evropské komise
Zdroj: TV Nova

Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové by Evropská unie měla začít zvažovat povinné očkování. Řekla to novinářům ve středu. Schválit by to podle ní museli lídři členských států. Nechce do jejich suverenity nijak zasahovat.

Poté, co povinné očkování zavedli v Rakousku, si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová myslí, že by se podobně měla zachovat celá Evropská unie. Řekla to ve středu na tiskové konferenci.

"Myslím, že tato diskuse je na místě," prohlásila von der Leyenová. Zároveň však zdůraznila, že toto rozhodnutí je na samotných státech. Evropská komise podle ní nehodlá do jejich práva zasahovat.

Povinné očkování chce zavést i pravděpodobný příští německý kancléř Olaf Scholz. V Česku jej podpořil prezident Miloš Zeman.

Související obsah

Celá Evropská unie by podle von der Leyenové měla očkovat rychleji a země by měly rychle aplikovat třetí dávku. Šíří se totiž varianta delta a přichází i omikron. "Čelíme výzvě na dvou frontách," řekla.

Dobrou zprávou podle ní je, že se budou očkovat děti od pěti let už od 13. prosince. Firmy Pfizer a BioNTech podle ní slíbily, že výrobu vakcín pro ně urychlí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz