Domácí

Víkend přinese výrazné ochlazení, skiareály se připravují na první lyžaře

Začala meteorologická zima a hned přišla obleva. Středa byla nejteplejším prvním prosincovým dnem za posledních šest let. Například v Českých Budějovicích naměřili téměř deset stupňů Celsia. V úterý ještě sněžilo a ve středu začal sníh i na horách zase tát. Přesto plánují některé skiareály spustit už o víkendu vleky.

Po úterním vydatném sněžení v okolí Frymburku rolba protáhla asi 30 kilometrů běžeckých tras. Ve středu se ale oteplilo a většina sněhu odtála. "V těch vyšších místech okolo tisíce metrů v lese sníh drží, takže doufáme, že na víkend se zase ochladí. My jsme připraveni stopy upravit," řekl Martin Řezáč z Atletiko Frymburk.

Nad nulou se ve středu držely teploty i na šumavské Kvildě. S úpravou běžeckých stop tam vyčkávají. "Pokud do pátku ještě připadne, tak jak je hlášeno, tak bychom zkušebně minimálně mezi Kvildou a Horskou Kvildou najeli," uvedl starosta Kvildy Václav Vostradovský.

Související obsah

​"Pořád to nevzdáváme, děláme maximum pro to, abychom otevřeli co nejdříve, už tento víkend nebo nejpozději ten příští," nechala se slyšet mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová.

S prvními lyžaři už o tomto víkendu počítají v Krkonoších na Černé Hoře i ve skiareálu Klínovec v Krušných horách. Leží tam půl metru sněhu.

Související obsah

​Naopak v Českých Budějovicích sníh roztál, lidé si užívali slunečné počasí. Od pátku se ale do Česka opět vrátí zima. Na horách bude opět mrznout, v nížinách se má teplota držet kolem nuly. "O víkendu bude opět sněžit na většině území Česka, pouze v těch nejnižších nadmořských výškách se bude jednat o srážky smíšené nebo také dešťové," informovala meteoroložka Dagmar Honsová.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz