Zahraničí

Baldwin tvrdí, že nestiskl spoušť zbraně, která zabila kameramanku

Baldwin tvrdí, že nestiskl spoušť zbraně, která zabila kameramanku
Alec Baldwin Zdroj: Profimedia

Americký herec Alec Baldwin řekl, že nestiskl spoušť zbraně, kterou byla při natáčení zastřelena kameramanka. Stále není známo, jak se ostrý náboj dostal do revolveru, který držel v ruce.

"Nestiskl jsem spoušť. Nikdy bych nenamířil zbraň proti někomu a stiskl spoušť. Nikdy," řekl třiašedesátiletý herec v prvním televizním rozhovoru po nešťastném incidentu z konce října. Interview poskytl televizi ABC, která zveřejnila ukázku. Celý ho odvysílá ve čtvrtek večer.

Když Baldwin mluvil o usmrcené kameramance Halyně Hutchinsové, zhroutil se v slzách. Výstřel rovněž zranil režiséra Joela Souzu.

Na otázku, jak se do zbraně dostal ostrý náboj, odpověděl: "Nemám tušení. Někdo dal do zbraně ostrou střelu, náboj, který tam neměl co dělat."

Související obsah

​Odpověď se snaží najít policejní vyšetřovatelé. Podle nich lidé ze štábu předali Baldwinovi zbraň jako "bezpečnou" a "čistou". Při zkoušce jedné ze scén westernu Rust, v němž hrál hlavní roli a byl i jeho producentem, vyšla rána a zasáhla kameramanku i režiséra. Žena zemřela po převozu do nemocnice, zranění muže bylo lehčího rázu.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že se zbraněmi se při natáčení v Novém Mexiku manipulovalo poněkud lehkovážně. V hledáčku policistů jsou i firmy, jež štábu dodávaly střelivo. Zatím nebyl nikdo obviněn.

Související obsah

​Jak je možné, že se při filmování objevil na place ostrý náboj? Slepý náboj obsahuje jen menší množství střelného prachu a nemá projektil. Při detailním záběru na revolver to však jde poznat, proto se do něj dávají náboje s kulkou, atrapy, které vypadají jako ostré, ale neobsahují střelný prach. Atrapu si tak lze s ostrým nábojem splést, na rozdíl od slepého náboje, u něhož je rozdíl jasný na první pohled.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz