Zahraničí

Policie obklíčila sídlo OSN v New Yorku, v okolí se pohyboval muž s brokovnicí

Policie obklíčila sídlo OSN v New Yorku, v okolí se pohyboval muž s brokovnicí
Zdroj: APTN

Newyorská policie ve čtvrtek večer obklíčila sídlo Organizace spojených národů (OSN) na Manhattanu. V okolí se totiž pohyboval muž s brokovnicí, který se policistům po několika hodinách nakonec vzdal. Motiv jeho jednání zatím není znám.

Speciální jednotky newyorské policie ve čtvrtek večer zasahovala v okolí sídla OSN na Manhattanu. V okolí budovy se totiž pohyboval neznámý muž s brokovnicí. Podle policie jde o 60letého bělocha, který se jim nakonec vzdal.

Všem úředníkům a pracovníkům OSN bylo nařízeno, aby se skryli v úkrytech, informuje CNN. "Střelec má u sebe pití, u kterého si čas od času sedne a pije. Chodí nahoru a dolů s pistolí namířenou na krk," uvedl na sociální síti úředník OSN Sherwin Bryce-Pease.

Související obsah

​Podle informací amerických médií si muž pro sebe stále něco mumlal, a navíc měl mít u sebe velkou tašku. Na místo tak vyrazil také pyrotechnický tým. Stanice CNN uvedla, že celá budova OSN byla uzavřena.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz