Domácí

Pozadí za Vojtěchem ve vysílání mate diváky. Má to jednoduché vysvětlení

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má bezpříznakový covid-19, a tak úřaduje z domácí izolace. Ve čtvrtečním živém vstupu v Televizních novinách měl za sebou okno s denním světlem, venku už ale byla tma. Zmatení diváci zahltili TV Nova dotazy, mysleli si, že byl rozhovor předtočený nebo že je Vojtěch v zahraničí. Všechno je ale jinak.

Přestože Vojtěchovi vyšel v neděli 28. listopadu pozitivní test na koronavirus, s problémy se nepotýká a pracuje z domova. Když v krátké době několikrát přes videohovor odpovídal na dotazy v Televizních novinách, měl za sebou pokaždé denní světlo. Někteří diváci si mysleli, že ministr v demisi porušuje izolaci.

"To si z nás dělá opravdu srandu, nebo to myslí vážně? Vysílá ve večerních hodinách, kdy je venku tma jako v pytli, a on řekne, že je doma na Skypu? Co má tohle jako být? Takže v žádné izolaci vlastně není?" ptala se rozhořčeně paní Hedvika.

Dosluhující šéf resortu zdravotnictví pravidla neporušuje. Pozadí za ním bylo virtuální. Jedná se o oblíbenou funkci, kterou nabízí Skype, Zoom a další podobné komunikační aplikace. Vybrat se dá ze základních prostředí, mezi nimiž zpravidla nechybí ani pláž nebo abstraktní obrazce, anebo lze použít i vlastní fotku či obrázek.

Související obsah

​Vojtěch není sám, kdo nechce ukazovat svůj obývák celému národu. Virtuální pozadí používá při videohovorech třeba i šéf České lékařské komory Milan Kubek nebo prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, ten rád hovoří "z pláže". Alternativou může být pouhé rozmazání reálného prostředí za člověkem, ve čtvrtek ho použila hlavní hygienička Pavla Svrčinová ve Snídani s Novou.

Vojtěcha jsme se zeptali, proč zakrývá to, co je za ním ve skutečnosti. Na dotaz zatím nereagoval. Častým důvodem uživatelů bývá nepořádek v bytě.

Návod

Chcete virtuální pozadí používat také? Zvládnete to v několika krocích:

  • Skype: během hovoru stačí kliknout na ikonku kamery nebo tři tečky, potom zvolit Vybrat pozadí a zvolit si, co chcete mít za sebou. Pokud chcete mít pozadí automaticky při každém hovoru, stačí tuto možnost zaškrtnout v hlavním nastavení v sekci Audio a video.
  • Zoom: v hlavním nastavení zvolte sekci Pozadí a filtry, ve které si potom můžete vybrat z několika nabízených obrázků.
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz