Domácí

Zeman se setkal s Jurečkou. Na schůzce podrobně probrali důchodovou reformu

Prezident Miloš Zeman v pátek v Lánech přijal Mariana Jurečku (KDU-ČSL), který by se měl stát šéfem resortu práce a sociálních věcí. Na setkání s prezidentem podle Jurečky podrobně probrali důchodovou reformu. Bavili se také například i o paliativní péči v Česku a o minimální mzdě.

Kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) přijel v pátek před polednem do Lán za prezidentem Milošem Zemanem, aby spolu probrali, čím by se chtěl Jurečka v nové funkci zabývat.

"Moje priority jsou dělat sociální adresnou politiku, věnovat se opravdu palčivým problémům péče o lidi, ať už v rámci sociálních služeb, tak i v oblasti ekonomické podpory tak, abychom dokázali pravidelně valorizovat různé typy sociálních podpor na péči nebo například i pravidelné zvyšování a valorizace minimální mzdy," řekl Jurečka k tématům, které s prezidentem probral na tiskové konferenci po setkání.

Související obsah

S prezidentem se, jak Jurečka po setkání s ním řekl, bavili podrobně o důchodové reformě a také o paliativní péči v České republice. Podle Jurečky se hlava státu doptávala na některé z priorit, které jí přijel představit, a jejich debata byla konstruktivní.

"Chci, aby tady byla změna v důchodovém systému taková, která ocení i tu zásluhovost na výchově dětí. Tedy nejen zásluhovost finanční, takže toto tam musíme promítnout. A také, aby tam byla i ta mezigenerační solidarita, tedy že budou oceněni i rodiče, kteří jsou teď v důchodu, pečovali a jsou potrestáni za to, že systém nikdy nereflektoval rodičovskou zásluhu," uvedl Jurečka s tím, že se chce zaměřit na dobrou rodinnou politiku obecně.

Podle kandidáta na ministra práce a sociálních věcí Zeman souhlasil se vším, co mu přijel představit. "Nevnímal jsem, že by prezident k mé vizi měl nějakou výhradu," sdělil Jurečka novinářům.

Související obsah

Jurečka prezidentovi do Lán přivezl dárek. "Vzal jsem panu prezidentovi malý dárek, knihu o historii naší KDU-ČSL, myslím, že i její název jasně vyjadřuje to, s čím jako ministři za KDU-ČSL jdeme do budoucí vlády. Dělat dobrou politiku pro lidi a naši zemi a to na křesťanských hodnotách a principech," uvedl Jurečka na twitteru ještě před schůzkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz