Videoreportáž

Problém pro hradního kancléře. Mynář bude možná muset vrátit 6 milionů

Kancléř prezidenta Vratislav Mynář bude možná muset vrátit šestimilionovou dotaci, kterou získal na svůj penzion v Osvětimanech na Zlínsku. Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal správní žalobu proti dřívějšímu rozhodnutí ministerstva financí. Podle Stříže bylo rozhodnutí ministerstva financí, které čerpání dotace posvětilo, nezákonné, a čerpání peněz z evropských fondů tedy také nebylo v souladu se zákonem.

sam, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz