Domácí

Inspekce odhalila nevyhovující elektrospotřebiče. Nemáte je doma? PŘEHLED

Inspekce odhalila nevyhovující elektrospotřebiče. Nemáte je doma? PŘEHLED
Zdroj: TN.cz

Česká obchodní inspekce (ČOI) zkontrolovala dvacet kuchyňských elektrospotřebičů, u téměř poloviny z nich přišla na technické nebo informační vady. Do kategorie středního rizika nebezpečí zařadila sendvičovač a minitroubu, výrobce dostal pokutu v řádu několika tisíc korun.

Česká obchodní inspekce přišla na nedostatky při kontrole u kuchyňských elektrospotřebičů. Ve čtyřech případech nebyl návod k použití kompletní. Inspektoři vzali také devět typů přístrojů na technickou expertízu. U sedmi z nich narazili na vady.

"Jedná se o tři minitrouby, jeden vaflovač, dva toustovače a jednu fritézu," informoval mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Související obsah

Do středního rizika nebezpečí zařadila sendvičovač od značky Sencor, model SSM 9300. A to kvůli velmi horkému povrchu, na který neupozorňuje varovná značka. Dále do této skupiny patří minitrouba značky Orava model EC-321 kvůli izolaci vnitřních vodičů s ostrými hranami.

Dalších pět spotřebičů bylo zařazeno do kategorie nízkých rizik nebezpečí. Patří sem dvě minitrouby, jedna je značky Vigan, model T45L, která má "nedostatečné povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti". Druhá je od výrobce Domo, konkrétně jde o model D0518G0, jež má uvnitř ostré hrany. Vady má i fritéza od značky Hausmeister, model HM6927. "Spotřebič nemá dostatečně velké bezpečnostní značky," uvedla ČOI. Nakonec jsou sem zařazeny i dva toustovače. První je od značky Russell Hobbs. Model BH-9027 má údajně "nedostatečné povrchové cesty". Druhý toustovač od výrobce Berlinger Haus, konktrétně model SSM 9300, neměl dostatečně velké bezpečnostní značky. "Vysoké riziko naštěstí nebylo odhaleno," řekl Fröhlich.

Související obsah

Kvůli velkému počtu zjištění bude inspekce v kontrolách dále pokračovat. "Za porušení příslušných právních předpisů uložila Česká obchodní inspekce ve dvou případech pokutu v celkové hodnotě 7 000 Kč," dodal Fröhlich.

Na problematické spotřebiče se můžete podívat v galerii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz