Domácí

Povinné očkování rozdělilo Čechy. Chtějí ho voliči ANO, odmítají sympatizanti SPD

Povinné očkování rozdělilo Čechy. Chtějí ho voliči ANO, odmítají sympatizanti SPD
Zdroj: TN LIVE

Očkování v Česku odmítá pětina dospělých. Většina z těch, kteří už vakcínu dostali, hodlá jít na posilovací dávku. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Ten také zjistil, že v otázce povinného očkování je Česko rozdělené. Pro je 43 procent dospělých. Stejný počet Čechů je ale proti.

Asi pětina dospělých Čechů odmítá očkování. Pevně rozhodnutých proti očkování jich je 14 procent. Šest procent jich nad vakcínou stále váhá. Vyplývá to z průzkumu, který v pátek vydala agentura STEM.

Tři procenta Čechů se chtějí naočkovat, ale ještě to neudělali. Velká část z těch, kteří už vakcínu dostali, hodlá jít na posilující dávku. Takových lidí je 66 procent, dalších devět už ji dostalo. 

"Ti, kteří zatím váhají nebo o ni nestojí, mají především pochyby o její potřebnosti, nebo nad ní zatím příliš neuvažovali," uvedli autoři průzkumu. 

Související obsah

Průzkum se zaměřoval také na otázku povinného očkování. S tím by souhlasilo 43 procent dotázaných. Stejný podíl je ale proti. 

Pro povinné očkování je 57 procent vakcinovaných. Z neočkovaných je naopak 87 procent proti.

Ve srovnání s obdobím na konci srpna podpora povinného očkování roste, zjistili autoři průzkumu. "Zavedení povinného očkování v nejvyšší míře podporují stoupenci hnutí ANO (63 %). Příznivci ODS, KDU-ČSL a STAN jsou názorově rozděleni, ale mírně převažuje souhlasný postoj," napsali v tiskové zprávě.

Proti povinnosti se očkovat jsou mírně více sympatizanti Pirátů a TOP 09. Jasně proti jsou voliči SPD.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz