Domácí

Počet nových případů začal klesat, podíl pozitivních testů je ale stále vysoký

Denní počet nově potvrzených případů koronaviru ve srovnání s minulým týdnem podruhé za sebou klesl. Laboratoře včera odhalily zhruba 17,5 tisíce nakažených, což je asi o 2 700 méně než minulý týden. Podíl pozitivních testů přesto zůstává na vysokých hodnotách.

Pátečních 17 659 nově nakažených je oproti minulému týdnu pokles. Mírně kleslo i reprodukční číslo. "Ještě je velmi brzy na to říct, jestli je to trend. Epidemie by mohla začít stagnovat, ale jestli to bude dlouhodobý trend, to ukážou následující týdny," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Záležet prý bude i na tom, jak vývoj ovlivní Vánoce, během kterých se lidé hodně setkávají. Na začátku roku platil při podobných číslech tvrdý lockdown. Současná i budoucí vláda ho zatím odmítají.

Související obsah

​Ministerstvo zdravotnictví si zároveň stojí za povinným očkováním lidí starší 60 let, a to i přesto, že to odmítla Česká  vakcinologická společnost, o kterou se opírá poradní tým budoucí vládní koalice. Vyhláška, kterou má naše redakce k dispozici a kterou bude vláda schvalovat příští týden, se vztahuje nejen na odborné profese.

Povinnost očkovat se začne platit pro některé skupiny lidí od března příštího roku. Ty pak budou mít čas čtyři měsíce, aby se stihli vakcinovat. Zájem o očkování dál roste. Za včerejšek zdravotníci vyočkovali skoro sto tisíc dávek vakcíny.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz