Domácí

Plameny zachvátily dům na Bruntálsku, škoda je přes milion korun

Plameny zachvátily dům na Bruntálsku, škoda je přes milion korun
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli ráno u požáru rodinného domu v Karlovicích na Bruntálsku. Plameny způsobily škodu, která byla předběžně vyčíslena na více než milion korun. Nikdo nebyl naštěstí zraněn.

Informace o požáru byly na tísňovou linku ohlášeny krátce před pátou hodinou ranní. Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bruntál spolu s dobrovolnými jednotkami z Karlovic, Vrbna pod Pradědem a Světlé Hory. Později byla na místo povolána další jednotka dobrovolných hasičů Města Albrechtice.

"Při příjezdu první jednotky byla již střecha rodinného domu zcela v plamenech. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 6:00 hodin ráno," informoval mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Související obsah

Další dvě hodiny trvala hasičům likvidace požáru, protože bylo nutné rozebrat stavební konstrukce a dohledat skrytá ohniska požáru. K tomu hasiči využívali i termokameru.

 "Po ukončení zásahu byla ponechána na místě události na dohled jedna jednotka, která byla k dispozici vyšetřovatelům příčin požáru z řad Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, tak i z řad Policie České republiky, která na místě zjišťovala, proč k požáru došlo," dodal Popp.

Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn. Škoda způsobená požárem byla majitelkou domu předběžně vyčíslena na více jak jeden milion korun.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Píše se na Deník.cz