Domácí

Nový podvod na sociálních sítích vás připraví o tisíce! NÁVOD, jak se bránit

V posledních dnech se na instagramu šíří podvodné příspěvky, které uživatele, pod záminkou výhry luxusního fénu na vlasy, mohou připravit o tisíce korun. Redakce TN.cz proto připravila návod, jak se před novým podvodem účinně bránit.

Uživatele instagramu začaly v posledních dnech označovat na síti cizí účty, které slibují, že můžou za pouhých 51 korun získat revoluční fén na vlasy od značky DYSON. Jedná se ale o velký podvod.

Příspěvek v popisku odkazuje na další profil, kde si člověk může svou cenu vyzvednout. Následně je ale přesměrován na webové stránky, kde už je vyžadováno vyplnění adresy, kam má být fén zaslán. Stránka navíc také požaduje vyplnění údajů ke kreditní kartě, jelikož k získání fénu je třeba zaplatit nejdříve zmíněných 51 korun.

Související obsah

Pokud ale člověk čte pozorněji, může si všimnout malého textu na konci stránky, který informuje o tom, že zadáním údajů ke kreditní kartě, se člověk přihlásí k předplatnému, které každý měsíc strhne z účtu tisíc korun. 

V žádném případě tak rozhodně nikam své platební údaje nezadávejte a tento příspěvek ignorujte. Žádný fén nedostanete, a navíc můžete přijít o své peníze.

Související obsah

​Označování od cizích účtů je možné vypnout. Stačí pouze v aplikaci zvolit, že vás mohou označovat pouze vaši přátelé. To nastavíte tak, že půjdete v aplikaci do Nastavení - Soukromí - Zmínky a následně zvolíte možnost, aby vás mohli označovat jen lidé, které sledujete. Žádný cizí učet vás tak už nebude obtěžovat.

Redakce TN.cz s žádostí o reakci poprosila také společnost Solight Holding, která v České republice firmu Dyson zastupuje, zatím však odpověď neobdržela.

Návod, jak zablokovat a nahlásit účet:

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz