Naše Česko

Supermarkety uspořádaly vánoční potravinovou sbírku, jídlo poputuje potřebným

Blížící se vánoční svátky jsou ve znamení bohaté sváteční tabule a dobrého pití. Mnoho lidí v Česku si ale ani o Vánocích nemůže dovolit plný talíř, o pravidelné stravě během roku ani nemluvě. Proto se některé obchodní řetězce rozhodly už poněkolikáté uspořádat potravinovou sbírku.

Sbírky mají jednak pomoci potřebným a také poukázat na problémy s nedostatkem jídla na jedné straně a plýtváním na straně druhé. Po podzimní sbírce potravin přichází obchodní řetězec Albert s vánoční sbírkou.

"Těsně před Mikulášem čtvrtého a pátého jsme se rozhodli uspořádat potravinovou sbírku. A teď dáváme příležitost i zákazníkům, aby si zažili ten pocit darovat na organizace," řekl mluvčí společnosti Albert Jiří Mareček.

Související obsah

​Darované jídlo poputuje přímo do několika desítek dětských domovů, charit či neziskových organizací a také do potravinových bank. Z těch následně k desítkám tisíc potřebných jako jsou například maminky samoživitelky, senioři nebo rodiny v krizi.

Ideální potraviny, kterými mohou lidé přispět jsou těstoviny, rýže, mléko, oříšky, dětské výživy a kaše a jiné trvanlivé potraviny.

Albert ale není jediný obchod, který pořádá takovou akci. Minulý týden potravinovou sbírku uspořádaly například také obchodní řetězce Lidl a Tesco.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz