Zahraničí

Další obří rána pro královnu. Zemřela žena, která jí byla dlouhá léta oporou

Další obří rána pro královnu. Zemřela žena, která jí byla dlouhá léta oporou
Zdroj: Profimedia

Ve 101 letech zemřela v pátek vévodkyně z Graftonu Ann Fortune FitzRoyová. Ta byla zodpovědná za šaty a šperky, které nosila královna Alžběta II., zároveň měla být jedním z jejích nejbližších přátel.

Ann Fortune FitzRoyová, která sloužila královně posledních 69 let, v pátek zemřela. Jedná se už o druhou smrt v okolí královny v tomto roce. V dubnu totiž zemřel její manžel princ Philip. Nyní se potýká se smrtí své dlouhodobé přítelkyně, napsal deník Daily Mail.

V Buckinghamském paláci začala vévodkyně pracovat už v roce 1953. Převážně se starala o královnin šatník. V roce 1980 obdržela Královský řád Viktoriin. 

Související obsah

V roce 1946 si Ann Fortune vzala vévodu z Graftonu Hugha FitzRoye. Po smrti jeho otce se stala vévodkyní. O jejím blízkém vztahu s královnou vypovídá i to, že se Alžběta II. stala v roce 1954 kmotrou její dcery Virginie. 

Manžel vévodkyně z Graftonu zemřel v roce 2011. Měli spolu dva syny a tři dcery.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudyho Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz