Zahraničí

Vím, jak teď vypadá Maddie McCannová, šokovala žena. A ukázala snímek

Vím, jak teď vypadá Maddie McCannová, šokovala žena. A ukázala snímek
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Samozvaná superrozpoznávačka tváří Simone Maliková si je prý stoprocentně jistá aktuální podobou Madeleine McCannové. Tu kdosi jako tříletou unesl z resortu Praia da Luz v Portugalsku. Letos by oslavila už 18. narozeniny. Jako důkaz Maliková předložila vlastnoruční malbu. Potíž je v tom, že podle kriminalistů je dívka po smrti.

Dlouhých 14 let se nedaří objasnit, co se 3. května 2007 stalo s Maddie McCannovou. Pomoci teď chce Simone Maliková z Anglie, která se prohlašuje za takzvanou superrozpoznávačku. Tak se říká lidem s výjimečnými schopnostmi rozpoznávat obličeje, slovo v roce 2008 vymysleli vědci z Harvardovy univerzity.

Maliková rozeslala svou skicu britským médiím a chce, aby se dostala i k vyšetřovatelům. Její dar jí prý umožňuje přesně odtušit, jak bude dotyčný člověk vypadat klidně i za několik desítek let, píše portál Metro.

"Myslím si, že by bylo velmi jednoduché ji najít, pokud je naživu. A já doufám, že je. Lidé jen potřebují nějaké vodítko, podle kterého mají hledat, a tím by mohla být její tvář," prohlásila.

Zdroj: Profimedia

​Jednačtyřicetiletá Britka však není zdaleka první, kdo se snaží veřejnosti ukázat, jak by teď McCannová mohla vypadat. V naději, že ji někdo pozná, vzniklo už několik počítačových vizualizací. Maliková si je podle svých slov jistá, že její obrázek je mnohem přesnější.

Související obsah

​Software prý nedokáže lidské rysy zachytit se všemi detaily. Maddie by jako 18letá slečna měla vyšší čelo a superrozpoznávačka je také přesvědčená, že nos zdědila spíš po své tetě Philomeně než po některém z rodičů.

Od jara 2020 je hlavním podezřelým z únosu McCannové usvědčený pedofil Christian Brückner. A kriminalisté mají mít v rukou důkazy o tom, že je dívka po smrti. Brücknera se ale stále nedaří dostat v souvislosti s případem před soud, společně se o to snaží policie z Německa, Velké Británie i Portugalska.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz