Zahraničí

Podezřelý z únosu Maddie se přiznal k vraždě, tvrdí jeho kamarád

Podezřelý z únosu Maddie se přiznal k vraždě, tvrdí jeho kamarád
Zdroj: Profimedia

Hlavní podezřelý v kauze zmizelé Madeleine McCannové se měl přiznat k vraždě. Tvrdí to muž, který se prý s Christianem Brücknerem přátelil okolo roku 2010. Usvědčený pedofil mu měl říct, že nedopatřením v opilosti zabil svou expartnerku. Převyprávěl to i kriminalistům.

Smyčka kolem podezřelého z únosu Maddie McCannové se utahuje. Na povrch vyplouvá stále víc zločinů, kterých se Christian Brückner údajně dopustil. Dokonce má mít na svědomí vraždu své bývalé přítelkyně. Portálu Mirror to řekl jeho někdejší kamarád Aberle. Svoje příjmení zveřejnit nechtěl.

Brückner se prý Aberlemu svěřil krátce po činu. Ženu měl v roce 2010 připravit o život, když byl opilý. "Říkal, že to byla nešťastná nehoda," tvrdí kamarád. Zavražděnou měla být 24letá kuchařka Monika Pawlaková z německého Hannoveru, jež si příležitostně přivydělávala prostitucí. Její rozřezané tělo se našlo ve dvou pytlích na odpadky.

Aberle vypovídal na policii, a kriminalisté začali Brücknera v souvislosti s vraždou Pawlakové dokonce vyšetřovat. Ze seznamu podezřelých ho ale nakonec vyškrtli. Není vyloučeno, že kamarádovi vyprávěl o jiné ženě.

Související obsah

​Údajnou vraždu probírali i němečtí a portugalští kriminalisté, kteří se nedávno sešli a vyložili na stůl všechno, co proti Brücknerovi v případu McCannové mají. Německá policie v říjnu oznámila, že si je stoprocentně jistá jeho vinou. Maddie, která jako tříletá zmizela z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz, je podle vyšetřovatelů po smrti.

Brückner si od loňského podzimu odpykává sedmiletý trest za znásilnění americké turistky ve stejném letovisku. Čin spáchal v roce 2005, přibližně rok a půl před zmizením McCannové.

Policie měla podezřelého už v říjnu v roce 2020:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz