Zahraničí

Ve Francii se zřítil bytový dům, v troskách uvázlo zřejmě pět lidí

Ve Francii se zřítil bytový dům, v troskách uvázlo zřejmě pět lidí
Zdroj: Profimedia/ AFP PHOTO/ SDIS83

Ve městě Sanary-sur-Mer na jihu Francie se v noci na úterý zřítil po výbuchu třípodlažní bytový dům. V troskách pravděpodobně zůstalo uvězněno pět lidí, podle hasičů čtyři dospělí a jedno dítě.

Výbuch otřásl přímořským letoviskem Sanary-sur-Mer v noci na úterý. Pod troskami budovy uvázlo podle hasičů několik lidí. O tragédii informoval portál franceinfo.

Mělo by jít o pět obyvatel domu. Mezi nimi je i pár s šestiměsíčním dítětem. Muž tragédii nepřežil, miminko a jeho matku se podařilo zachránit, žena je však ve vážném stavu. Tři zbývající obyvatele hasiči stále hledají. Počet uvězněných lidí určili na základě svědectví sousedů. Čtyři další obyvatele domu záchranáři převezli se zraněními do nemocnice.

Související obsah

​"Lidé slyšeli obrovskou ránu dost daleko, a to i více než osm kilometrů," řekl místní policista.

Příčina výbuchu zatím není známá. Když na místo dorazily záchranné složky, byl cítit silný zápach benzínu. Přestože okolní domy zůstávají podle statiků stabilní, hasiči se rozhodli evakuovat i jejich obyvatele.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz