Krimi

Záhadná smrt manželů na Pardubicku. Pitva potvrdila domněnky policie

Záhadná smrt manželů na Pardubicku. Pitva potvrdila domněnky policie
Zdroj: TV Nova

Kriminalisté už mají výsledky pitvy manželského páru z Hlavečníku na Pardubicku. Podle vyšetřovatelů dvojice nezemřela násilnou smrtí a nic nenasvědčuje ani tomu, že by se otrávila oxidem uhelnatým. Starší manžele ve věku 85 let měla najít v posteli jejich příbuzná začátkem prosince. A ač se to zdá být neuvěřitelné, zemřeli přirozenou smrtí.

Pořádný šok čekal na příbuznou manželů z Hlavečníku, když začátkem prosince zavítala do jejich domu. Muže se ženou našla ležet údajně v posteli, oba tou dobou byli bohužel po smrti.

Policie okamžitě rozjela vyšetřování. Už od počátku se ale domnívala, že manželé nezemřeli násilnou smrtí. A pitva ji v jejích domněnkách utvrdila. "Co se týká úmrtí dvou osob v Hlavečníku, pitva potvrdila, že se nejednalo o úmrtí, na kterém by měla účast další osoba. K žádnému protiprávnímu jednání nedošlo," sdělila ve středu TN.cz policejní mluvčí Markéta Janovská.

Související obsah

​Vyšetřovatelé prověřovali i informaci, jestli se nemohl pár otrávit oxidem uhelnatým, který vzniká nedokonalým spalováním. Podle místních manželé topili plynovým kotlem. "Komín vždycky kouřil, ale teď nekouří, což je divné," řekli reportérovi TV Nova sousedé.

"Na místo vyjeli hasiči, aby změřili jeho koncentraci, ale na nic nepřišli," sdělila krátce po nálezu těl mluvčí hasičů Vendula Horáková. 

Otravu oxidem uhelnatým ale nepotvrdila ani pitva. V tuto chvíli je tak jasné, že manželé zemřeli přirozenou smrtí. Jestli odešli ze světa ve stejný den, policie nechtěla komentovat.

Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz