Koronavirus

Epidemie koronaviru v Česku stále slábne. Klesá i počet lidí v nemocnicích

Počet případů nákazy v mezitýdenním srovnání pošesté v řadě klesl. V úterý přibylo 19 489 nakažených. Minulý týden jich bylo téměř 22 tisíc. Lehce také klesl počet pacientů v nemocnicích.

Zatímco minulé úterý bylo v nemocnicích v České republice přes sedm tisíc nakažených, v úterý jich bylo o necelé čtyři stovky méně.

Zároveň klesl i počet pacientů v těžkém stavu, oproti minulému týdnu o zhruba 60. Stále jich však je v nemocnicích přes 1 000.

Aktuálně nejhorší situace je stále na Moravě, na Zlínsku bylo v úterý přes 1 600 nově pozitivních a za poslední týden tam testy odhalily přes 1 300 nových případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Související obsah

V Olomouckém kraji to bylo přes 1 200 a třetí nejvyšší incidenci má Vysočina s 1 196 případy. Nejlépe jsou na tom aktuálně na Karlovarsku, kde je 461 nových případů za poslední týden na 100 tisíc obyvatel a kde mají i o něco méně nakažených než před týdnem.

Klesá i počet provedených testů. V úterý laboratoře vyhodnotily o téměř 20 tisíc PCR a 7 tisíc antigenních testů méně než minulý týden.

Od minulého úterý zemřelo dalších 867 lidí. Počet obětí pandemie koronaviru je tak od začátku epidemie větší než 34 tisíc.

Radim Bánovský, kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Krátká zpráva

Nikdo z vlády na olympiádu nepojede, oznámil premiér Fiala

Na jednání s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem jsem potvrdil, že na olympiádu v Pekingu nepojedu já ani nikdo jiný z vlády, oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Podle jeho slov se tak Česká republika připojí k většině zemí EU a k USA, kteří zástupce na olympiádu nevyšlou.

Píše se na Deník.cz