Domácí

Na kluziště jen s očkováním či po prodělání nemoci, rozhodlo ministerstvo

Na umělá venkovní kluziště, kde bruslí více než 20 lidí, mohou už jen lidé s očkováním nebo lidé po prodělané nemoci. Nařízení upravilo ministerstvo zdravotnictví. Výjimku mají děti do 12 let. Kapacita kluzišť je omezena na 100 lidí.

Ministerstvo zdravotnictví chtělo úpravou nařízení sjednotit podmínky pro všechna venkovní kluziště. Nově se tak musejí lidé při vstupu na kluziště prokazovat očkováním nebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19, které platí 180 dní.

Očkování nemusí provozovatel od návštěvníků vyžadovat, pokud na kluzišti není více než 20 lidí. Výjimku mají děti do 12 let. Děti mladší 18 let, které nejsou očkované a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, se mohou prokazovat platným negativním PCR testem, který není starší 72 hodin.

Související obsah

Na jihu Čech dostali od hygieniků výjimku i všichni žáci a studenti, kteří jsou pravidelně testovaní ve školách.

"Kde není možné dodržovat rozestupy, tam je požádáme, aby si vzali ochranu úst nebo nosu, takže roušku, respirátor. Ale jinak jsme na čerstvém vzduchu, jsme venku, takže jsme rádi, že děcka mají pohyb. Zdravý pohyb, který v těchto dnech určitě potřebují," uvedla jednatelka Art4promotion Lenka Střítecká. Na venkovním kluzišti může být maximálně 100 lidí.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz