Zahraničí

Britský skandál! Na úřadu vlády si udělali vánoční večírek v době lockdownu

Britský skandál! Na úřadu vlády si udělali vánoční večírek v době lockdownu
Zdroj: Profimedia

Vláda britského premiéra Borise Johnsona čelí skandálu. Minulý rok si totiž v premiérském sídle v Downing Street uspořádali vánoční večírek v době, kdy v zemi panoval lockdown. V úterý se na internetu objevilo video, kde pracovníci premiérské kanceláře vtipkují o večírku při nácviku tiskové konference.

Britský premiér Boris Johnson spolu s ministry opakovaně popřeli, že jejich vánoční večírek z minulého roku porušil jakákoli pravidla. Informaci přinesl web Mirror.

Na párty, která se konala 18. prosince, bylo údajně padesát vysoce postavených pracovníků Downing Street. Vláda však den předtím na twitteru lidem zakázala uspořádat vánoční obědy nebo večírky v práci. 

Kabinet ale trvá na tom, že jeho pracovníci žádná nařízení neporušili. "Veškerá doporučení byla zcela dodržována," prohlásil v parlamentu premiér Johnson.

Související obsah

Televize ITV zveřejnila video z loňského prosince, na kterém zaměstnanci na konferenci o večírku vtipkují.

"Premiér teď musí jít s pravdou ven a omluvit se. Nemůžeme mít jedno pravidlo pro konzervativce a jiné pro všechny ostatní," uvedl lídr labouristů (sociálních demokratů) Keir Starmer.

Policie však kauzu vyšetřovat nebude. Londýnské úřady ale pokračují ve stíhání účastníků nelegální sešlosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz