Zahraničí

V Itálii ogranizovali covidové párty, aby se nakazili. Teď končí na JIP

V Itálii ogranizovali covidové párty, aby se nakazili. Teď končí na JIP
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

V severoitalské provincii Bolzano lidé pořádali večírky, na kterých se chtěli nakazit koronavirem. O tomto trendu informovaly lékařské úřady v Jižním Tyrolsku. Několik lidí již skončilo na jednotce intenzivní péče (JIP), jeden muž dokonce zemřel. Případy se zabývá italská prokuratura.

Fenomén začal v severní Itálii. Nenaočkovaní chtěli nemoc prodělat, aby získali protilátky a potvrzení do covidového certifikátu. Bez něho by totiž nemohli chodit do práce, barů či do restaurací.  

Podle úřadů už bylo zaznamenáno několik případů, kdy se lidé nakazili na těchto večírcích záměrně. Informaci sdělil web The Daily Beast.

Související obsah

"Jsou to mladí lidé, někteří i ve školním věku. Setkávají se schválně s lidmi pozitivními na covid a snaží se nakazit. Neuvědomují si ale, že je virus nebezpečný i pro ně," oznámil jihotyrolský zástupce regionálního epidemického koordinátora Patrick Franzoni.

Mezi obyvateli Jižního Tyrolska je podle úřadů výrazně menší zájem o očkování. Proočkovanost v Jižním Tyrolsku je o více než 10 % nižší než ve zbytku Itálie. Obyvatelé podle úřadů mají výrazně menší zájem o očkování. V celé Itálii mají dokončené očkování proti covidu-19 téměř tři čtvrtiny Italů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz