Zahraničí

Omikron děsí Evropu. Země kvůli nové variantě zpřísňují opatření

Země napříč Evropou kvůli šíření varianty omikron a kvůli velkému počtu nových případů dál utahují šrouby. Velká Británie od pátku zavádí povinné nošení roušek. Od pondělí by pak většina zaměstnanců měla pracovat z domova. Zpřísňování přitom přichází ve chvíli, kdy vláda čelí skandálu kvůli porušování protiepidemických opatření.

Více než 50 000 případů za posledních 24 hodin. Počty pacientů s koronavirem ve Velké Británii rostou a premiér Boris Johnson se rozhodl zatáhnout za záchrannou brzdu. Od pátku v zemi začínají platit nová preventivní opatření.

"Od tohoto pátku dále rozšíříme povinnost nošení roušek na většině veřejných i vnitřních míst včetně divadel a kin. Budou samozřejmě výjimky – například při jídle, pití, cvičení nebo zpívání," uvedl britský premiér.

Od příštího pondělí pak při vstupu do barů a dalších míst s hromadnou účastí bude vyžadováno očkování nebo negativní test na koronavirus.

Související obsah

Zpřísňování přitom přichází ve chvíli, kdy do tamních médií prosákla informace, že zaměstnanci Downing Street pořádali minulý rok v době nejpřísnějšího lockdownu vánoční večírek.

"Pokud je mi známo, podle mého nejlepšího vědomí jsme po celou dobu dodržovali pravidla," řekl k večírku Johnson.

Kvůli šíření varianty omikron zavádí nová opatření i Dánsko. Od pátku budou roušky povinné v restauracích, kavárnách a barech. Ty přitom musí zavřít nejpozději ve 12 hodin. Školáci pak skončí před Vánoci o týden dřív a do lavic se vrátí až 4. ledna.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz