Domácí

Policisté v Praze zachránili otrávenou ženu. Pomohlo jim hydraulické páčidlo

Vybavení policejního vozu pomohlo v Praze zachránit život mladé ženy. Ta se zabarikádovala ve svém bytě a spolykala velké množství léků. Zámečník se k ní nedokázal dostat, pomohlo až hydraulické páčidlo.

Na tísňovou linku volala zoufalá žena, jejíž dcera se pokusila o sebevraždu. Zamkla se v bytě a spolykala prášky. "Rovnou jsme si vzali vstupní prostředky pro násilné vniknutí," uvedl policista.

Na místě už byl zámečník, ten se ale nedokázal rychle do bytu dostat. Dveře byly zamčené, navíc zajištěné středovou závorou a řetízkem.

Související obsah

Dveře se nakonec povedlo otevřít. Kolem postele se povalovala prázdná plata od léků, 22letá žena byla v mdlobách a reagovala jen na bolestivé podněty. Záchranáři dorazili vzápětí. "Zahájili infuzní terapii a následně ji při vědomí transportovali do motolské nemocnice," doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Kdyby neměli policisté v autě zařízení, těžko říct, jak by vše dopadlo. Právě čas totiž hraje v případě otravy zcela zásadní roli. "Je velmi důležité dostat člověka co nejdříve do zdravotnického zařízení, aby následky intoxikace byly minimální nebo vůbec žádné," vysvětlila Poštová.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz