Chorvatsko

Záhadná smrt v Chorvatsku! Turisté se něčím otrávili, jeden zemřel

Záhadná smrt v Chorvatsku! Turisté se něčím otrávili, jeden zemřel
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Pětice italských turistů skončila v úterý v chorvatské nemocnici, jednoho Itala už ale záchranáři nedokázali oživit. Příčinou zdravotních komplikací je otrava zatím neznámou látkou. Inspektoři prověřili jídlo v restauraci ve Hvaru, kde předtím výprava večeřela, to ale závadné nebylo. Podezření teď padlo na oxid uhelnatý, který měl unikat z lodního motoru.

Hromadnou otravu s tragickými následky vyšetřují chorvatští policisté. Skupina italských turistů se otrávila na lodi, která vyplula z chorvatského Hvaru. Sedmapadesátiletý manažer řetězce supermarketů Eugenio Vinci na palubě zemřel, dalších pět lidí skončilo v nemocnici, konkrétně Vinciho manželka, dvě malé děti, kamarád, bývalý italský senátor Bruno Mancuso, a jeho manželka.

"Všichni, kteří jsme se otrávili, jsme na lodi spali na pravoboku. Řekl bych, že se do ventilace dostaly výpary od motorů, že šlo o poruchu. Věřím, že jídlem to nebylo, protože děti, které dopadly nejhůře, večeři nejedly. V restauraci nás bylo šest, čtyři mají symptomy, další dva jsou v pořádku," řekl pro noviny Vecernji List Mancuso z nemocnice ve Splitu.

Sedmapadesátiletý Vinci na palubě zemřel. "Zemřel brzy, tak ve tři ráno. Ale nezemřel na následky otravy, ztratil vědomí, spadl a praštil se do hlavy o vanu," prozradil Mancuso, který je původním povoláním sám lékař.

Děti a Vinciho manželku zdravotníci přepravili vrtulníkem z hvarského přístavu do nemocnice ve Splitu. Ta na místo povolala nejlepší odborníky na otravy. Při převozu byli všichni ve velmi vážném stavu, nemocnice se ke zdravotnímu stavu nezletilých dětí, kterým je 5 a 14 let, odmítla vyjádřit. Podle listu Dnevnik.hr děti stále bojují o život.

Související obsah

Inspektoři v úterý prověřili restauraci ve Hvaru, kde výprava večeřela. Zjišťovali, jestli problém nebyl s mušlemi, které Italové jedli. Podle manažera ale nenašli nic závadného, jídlo jako zdroj otravy vyloučili a restaurace byla v úterý opět otevřená.

Že jde skutečně o problém s jachtou Atlantia, naznačuje i to, že v přístavu musela ve středu znovu zasahovat záchranka. Ošetření potřebovali dva policisté, kteří se na vyšetřování podílejí. Oběma se udělalo špatně. Po vyšetření je ale zdravotníci propustili.

Před časem se u pobřeží Chorvatska objevil nebezpečný žralok. Video ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz