Zahraničí

Rakousko se opět otevře. Podívejte se, co musíte v zemi dodržovat

Od neděle končí v Rakousku lockdown. Do země se tedy mohou vrátit čeští turisté. Mohou tak učinit ale pouze s PCR testem, dokladem o očkování či prodělání nemoci v posledním půlroce. V zemi navíc turisté bez očkování nebo prodělání nemoci nemohou na lanovku, do barů či do hotelů.

Poté, co se v neděli Rakousko otevře, bude stále platit lockdown pro neočkované. Bez vakcinace či prodělání nemoci se lidé nedostanou do žádných ubytovacích ani stravovacích zařízení, upozorňuje web pro turisty austria.info.

Povinnost mít doklad o očkování či o prodělané nemoci platí v ubytovacích, gastronomických, volnočasových a kulturních zařízeních, na adventních trzích, na lanovkách a při využívání všech služeb, které vyžadují blízký kontakt. Výjimku mají děti do 12 let. Očkování tedy potřebujete, i když pojedete lyžovat do Alp.

Certifikáty jsou platné 270 dnů od druhé dávky. Pro prodloužení je potřeba posilující dávka vakcíny.

Od 12. prosince otevřou ubytovací a stravovací zařízení v Tyrolsku, Vorarlbersku a v Burgenlandu. Od 17. prosince bude následovat rozvolňování v Salcbursku, Štýrsku a Dolním Rakousku. Ve Vídni budou hotely a restaurace otevírat 20. prosince.

Související obsah

V Horním Rakousku bude lockdown končit 17. prosince. Ještě se ale neví, jak to bude s přístupem do hotelů a restaurací.

Ve všech veřejných uzavřených prostorách musí mít lidé respirátory typu FFP2. Sundat si je můžou pouze na krátkou dobu při konzumaci v restauracích či při příchodu na pokoj v hotelu.

Turistické cesty do Rakouska budou možné od 13. prosince. Z Česka se do Rakouska dostanete s certifikátem o očkování či prodělání nemoci. Postačí vám také negativní PCR test. Následně se ale bez certifikátu o očkování či prodělání nemoci v zemi nebudete moci ani ubytovat.

Nepotřebujete ani příjezdový formulář. "Osoby, které jsou při příjezdu otestovány, očkovány nebo jsou uzdravené, se před příjezdem do Rakouska nemusí registrovat přes elektronický  registrační formulář Pre-Travel-Clearance (PTC)," uvedlo Rakouské velvyslanectví v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz