Povinné očkování

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Nejvyšší soud v USA zablokoval povinné očkování ve firmách

Nejvyšší soud Spojených států zablokoval nařízení Bidenovy vlády o povinném očkování proti covidu či alternativně pravidelném testování ve firmách s více než stovkou zaměstnanců. Týkalo by se 80 miliónů lidí. Soud naopak schválil povinnou vakcinaci u zhruba 10 miliónů zdravotníků, kteří pracují v zařízeních financovaných z veřejného zdravotního pojištění.

Voyo.cz

Sledujte tisíce filmů v HD kvalitě. Filmy na 7 dní zdarma na Voyo.

Voyo.cz

Podívejte se na originální minisérii Případ Roubal na Voyo!

Krátká zpráva

Americká armáda propustila první vojáky, kteří se odmítli očkovat

Americké vojenské letectvo propustilo 27 příslušníků, kteří se odmítli nechat očkovat proti covidu. Nežádali o výjimku například z náboženských či zdravotních důvodů. Jsou to první vojáci, kteří takto přišli o práci po zavedení povinného očkování v ozbrojených silách včetně Národní gardy a záloh.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.