Zahraničí

Další útoky žraloků v Austrálii. Dva muži skončili s vážnými zraněními v nemocnici

Další útoky žraloků v Austrálii. Dva muži skončili s vážnými zraněními v nemocnici
Ilustrační snímek | Zdroj: Getty Images

Žraloci u australského pobřeží opět útočí! Za poslední dva týdny napadli už dva lidi.

U pobřeží australského Queenslandu napadl 24letého muže žralok. Incident se stal podle deníku Daily Mail v neděli dopoledne a muže ihned převezl vrtulník do nemocnice. Podle mluvčí nemocnice je ve stabilizovaném stavu.

Útok se přitom stal ani ne dva týdny po tom, co u pobřeží Queenslandu zaútočil žralok na 34letého muže. Tomu pokousal nohy, zatímco se muž snažil dostat se zpět na loď. Následně musel rovněž do nemocnice. Žralok mu způsobil tržné rány, které si vyžádaly práci chirurgů.

Související obsah

​"Jakékoliv žraločí kousnutí nebereme na lehkou váhu, jelikož jeho následky mohou být vážné," řekl mluvčí queenslandských záchranářů Peter Gleeson.

Queenslandská vláda se snaží útokům žraloků u pobřeží předcházet. Rozhodla se vložit čtyři miliony australských dolarů, v přepočtu skoro 65 milionů korun, do programu, v rámci kterého by paryby sledovala pomocí dronů.   

Již teď jsou na australském pobřeží zavedena opatření, která mají žraloky zastavit. Jsou jimi například tzv. "bubnové provazy", které se nacházejí u míst ke koupání. Ty fungují jako návnady. Jsou však kritizovány stejně jako sítě, jelikož kvůli nim každoročně zemře několik stovek žraloků.

Žralok v Austrálii zaútočil na surfaře, který útok nepřežil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz