Zajímavosti

Praha má lávku jen pro hubené. Cedule varuje lidi před propadnutím

Chátrající lávku v centru Prahy z 30. let minulého století, která spojuje Smíchov a Radlice, doplnila cedule, která varuje lidi před propadnutím. Pokud vážíte více než 100 kilogramů a chcete po lávce přejít se stejně stavěným kamarádem, měli byste se lávce raději vyhnout.

Jinými slovy: "Tahle lávka není pro tlusté." Zákaz shlukování osob a maximální zatížitelnost 200 kilogramů na metr čtvereční. Štáb TV Nova v pondělí vyzkoušel, co na to říkají chodci, kteří tu pravidelně přechází. Některé i sami zvážil.

Abyste mohli lávku bezpečně přejít, jediným řešením je, vzít si s sebou váhu a metr. "Mám 66,5 kilo, tak to můžu na lávku," radoval se pán. "Mám 40 kilo. Super. To jsem ještě nikdy neviděla," uvedla další procházející.

Související obsah

Špatný technický stav lávky potvrzuje i Technická správa komunikací (TSK). "Dopravní značku E13 s textem o omezené zatížitelnosti a zákazu shlukování osob na lávce jsme nechali instalovat preventivně z důvodu celkového stavebního stavu "V – Špatný", kdy nejhorší stav je "VII – havarijní"," uvedla správa.

"My jsme se tomu vlastně zasmáli, je to úsměvné a kreativní, ale říkáme si, jestli TSK bude kreativní, i když se tam něco stane," řekla starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Po celé republice je podle odhadů celkem přes 2,5 tisíce mostů a lávek v žalostném stavu, do jejich oprav míří ročně až šest miliard korun.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz